Поражение срещу Верея

Славия загуби с 0:3 като гост срещу Верея (Стара Загора) в двубой от 22-ия кръг в Първа лига. "Белите" останаха в намален състав още от средата на първата част заради червен картон на Владимир Семерджиев.
Славистите играха без някои от основните си футболисти, а в 7-ата минута удар на Наско Милев след бърза контра беше блокиран.
В 24-ата минута Семерджиев направи груба грешка пред наказателното поле и след това фаулира Педро Еуженио, който беше останал на голова позиция пред вратаря Антонис Стергиакис. Семерджиев получи директен червен картон за нарушението си срещу Еуженио, а Георги Андонов реализира отсъдената дузпа за 1:0.
До края на полувремето Славия отговори на предизвикателството с опасен удар с глава на Петко Христов.
Веднага след почивката "белите" можеха да стигнат до изравняване. В 52-ата минута Янис Карабельов центрира към Александър Бранеков, но ударът с глава отблизо на централния защитник беше неточен.
Четвърт час след това резервата Янислав Иванов стреля от дистанция след грешка в защитата на Славия и ударът му по земя влезе в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от младия Стергиакис.
В 75-ата минута Абуд Омар се откъсна и стреля от малък ъгъл към вратата на Верея, но стражът Пламен Колев изби удара му.
В последната минута на редовното време на срещата Янислав Иванов се разписа за втори път в срещата след извеждащо подаване на Валери Домовчийски.

състав на Славия: Антонис Стергиакис, Абуд Омар, Георги Пашов, Петко Христов, Александър Бранеков, Андреа Христов, Иван Минчев (74-Сердер Сердеров), Янис Карабельов, Владимир Семерджиев, Георги Йомов (46-Божидар Васев), Наско Милев (61-Калоян Кръстев)