Второ поредно поражение в Първа лига

Славия допусна втора поредна загуба с 0:3 в Първа футболна лига. На Националния стадион "Васил Левски" трима бивши слависти вкараха голове във вратата, пазена от Антонис Стериакис.

В 17-ата минута гостите имаха късмет да достигнат до преднина в резултата. Галин Иванов стреля от пряк свободен удар, но топката рикошира в стената, бившият играч на "белите" Иван Вълчанов се включи от дълбочина и с добавка и се разписа във вратата, пазена от Антонис Стериакис.

Две минути преди почивката Георги Вълчев направи пробив през центъра и шутира, но Стериакис изби удара му, а при добавката Николай Дюлгеров от близка дистанция пропусна да изпрати топката в опразнената врата на домакините.

Пет минути след почивката Иван Минчев стреля силно от дистанция, но топката премина на сантиметри от гредата на вратата, пазена от Янко Георгиев.

В 57-ата минута друг бивш играч на "белите" Николай Дюлгеров шутира извън наказателното поле и не остави шанс на Антонис Стериакис, реализирайки за 2:0.

Четвърт час след това Ивайло Димитров влезе отдясно в наказателното поле и шутира, но топката се отби в страничната греда на вратата на бургазлии.

В 85-ата минута "зелените" направиха победата си класическа, след като Галин Иванов се разписа с удар отблизо за крайното 3:0.

В тази среща официален дебют направи младия руски десен бек Даниел Майков.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Абуд Омар, Даниел Майков, Петко Христов, Андреа Христов, Иван Минчев, Янис Карабельов, Емил Мартинов (23-Георги Йомов), Сердер Сердеров (76-Мартин Станкев), Ивайло Димитров, Калоян Кръстев (65-Наско Милев)