Трето поредно поражение в Първа лига

Пирин-Славия 4:0

Славия допусна третото си поредно поражение в Първа професионална лига. В среща от 24-ия кръг "белите" паднаха с катастрофалното 0:4 като гости срещу Пирин (Благоевград), като всичките попадения бяха реализирани след почивката. Завърналият се в състава вратар Марио Кирев получи червен картон през второто полувреме.
През първата част играта беше равностойна, като Кирев един път се намеси решително, а Божидар Васев пропусна най-доброто положение за гол за столичани.
В 50-ата минута напречната греда помогна на славистите да не допуснат гол след изпълнение на корнер, а Абуд Омар неволно прати топката към вратата, пазена от Марио Кирев.
В 54-ата минута вратарят на "белите" фаулира в наказателното поле Иван Цветков и получи втори жълт и съответно червен картон. Цветков беше точен от бялата точка и даде аванс в резултата в полза на благоевградчани.
Младият страж Антонис Стериакис замени Ивайло Димитров и застана в рамката на вратата.
В 65-ата минута Сердер Сердеров пропусна да изравни резултата, като вратарят Благой Макенджиев спаси удара му.
Само три минути след това домакините реализираха втори гол чрез Орлин Старокин, който се разписа с удар от наказателното поле.
В 78-ата минута Румен Сандев реализира третия гол за Пирин с удар от дистанция, който изненада Стериакис.
Осем минути преди края Станислав Костов беше изпуснат от отбраната на Славия и лесно реализира четвъртото попадение в срещата.
"Белите" имат четири поражения в пет официални шампионатни срещи през 2017 година.

състав на Славия: Марио Кирев, Георги Пашов, Александър Бранеков, Стефан Велков, Абуд Омар, Янис Карабельов, Емил Мартинов (60-Иван Минчев), Владимир Семерджиев, Божидар Васев, Сердер Сердеров (79-Калоян Кръстев), Ивайло Димитров (56-Антонис Стериакис).