Домакински успех над Локомотив (ГО)

Дебют за Стефан Велев

Славия спечели с 3:1 у дома срещу Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 25-ия кръг и прекъсна серията си от три поредни загуби в Първа професионална лига.
В 29-ата минута на двубоя на Националния стадион "Васил Левски" Божидар Васев стреля извън наказателното поле и вратарят Николай Банков отби в ъглов удар. При последвалото центриране ударът с глава на Ивайло Димитров срещна страничната греда на вратата на гостите, а Васев също не успя да се разпише при добавката.
Само две минути след това гостите останаха в намален състав. Софиан Муса направи нарушение срещу Петко Христов и за втори път беше предупреден официално, като видя червения цвят на кортона.
В 41-ата минута Ивайло Димитров беше съборен в наказателното поле от Венцислав Керчев и нападателят сам реализира хладнокръвно отсъдената от главния съдия Тихомир Алексов дузпа.
Три минути след почивката Сердер Сердеров подаде към Иван Минчев и халфът шутира от движение, но топката излезе на сантиметри в аут.
В 54-ата минута Игор Джоман имаше шанс да изравни, но ударът му беше спасен от завърналия се на вратата Георги Петков.
Четири минути след това славистите достигнаха до втория си гол в мача. Направилият официален дебют Стефан Велев подаде към бързия Сердеров и руснакът технично преодоля вратаря Николай Банков за 2:0.
 В 66-ата минута влезлият като резерва Аристоте Фунду се възползва от неразчетено излизане на Петков и с глава върна едно попадение за гостите след центриране от фаул.
Четвърт час преди края опасен удар на Калоян Кръстев с глава след корнер не намери очертанията на вратата на Локомотив.
В 87-ата минута на двубоя Стефан Цонков отблизо не успя да прати топката във вратата на Славия при неразбирателство в "бялата" защита след центриране от ъглов удар.
В третата минута на добавеното време Божидар Васев оформи крайното 3:1 с удар от наказателното поле, дошъл след пробив на младия Калоян Кръстев и асистенция на Стефан Велев.

състав на Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Петко Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Емил Мартинов (85-Янис Карабельов), Стефан Велев, Божидар Васев, Иван Минчев (76-Георги Йомов), Сердер Сердеров, Ивайло Димитров (69-Калоян Кръстев)