Неочаквано равенство при юношите до 19 години

Славия загуби две точки в борбата за първото място в Елитната юношеска група до 19 години. В двубой от 18-ия кръг "белите" направиха равенство 2:2 у дома срещу Нефтохимик (Бургас), изпускайки солиден аванс от 2:0.
В 62-ата минута Мартин Семерджиев даде аванс за славистите, а пет минути след това Георги Чукалов реализира второ попадение във вратата на бургазлии.
Четвърт час преди края Златко Ненов намали изоставането на "зелените" след изпълнение на корнер. В 86-ата минута Никола Авджиев изравни неочаквано след още едно изпълнение на статично положение.
Славия направи дузина пропуски пред вратата на гостите, а на два пъти и гредите помогнаха на Нефтохимик да не допусне ново попадение във вратата си.
След това равенство "белите" имат актив от 42 точки на второто място във временното класиране. Лидерът ЦСКА-София е с две точки повече, но и с един изигран двубой по-малко.
В следващия 19-и кръг славистите ще играят като гости срещу Сливен. Мачът е на 24 март от 14.30 часа.