Разгром в Пловдив в шампионата до 17 години

Четвърта поредна победа за славистите

Славия разгроми с 6:1 като гост Локомотив (Пловдив) в двубой от 20-ия кръг в Елитната юношеска група на България до 17 години.
Кристиян Димитров откри головата сметка за славистите още в четвъртата минута, а десет минути по-късно Пиер Пиеров реализира втори гол във вратата на пловдивчани.
Малко преди почивката Локомотив вкара почетния си гол в мача чрез Желязко Калинов.
Само за шест минути през второто полувреме резултатът стана 5:1 в полза на Славия. Димитър Балинов вкара за 3:1 в 43-ата минута, а само 120 секунди след това Кристиян Димитров се разписа за втори път в срещата. Филип Кръстев отбеляза петия гол в актива на Славия в 49-ата минута.
В 64-ата минута славистите останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт и съответно червен картон на Мартин Михайлов.
Крайното 6:1 беше оформено от Димитър Стоянов в 72-ата минута.
Това е четвърта поредна победа за "белите", които имат актив от 39 точки на петото място във временното класиране в първенството. В 21-ия кръг воденият от треньора Цветослав Алтънов състав ще играе у дома срещу ОФК Спартак-Плевен. Двубоят е на 1 април от 15.30 часа.