Калоян Кръстев и Петко Христов класираха България на Евро 2017 до 19 години

Славистите Калоян Кръстев и Петков Христов класираха българския национален отбор до 19 години за Евро 2017 в Грузия. Двамата възпитаници на академията на Славия се разписаха при победата на младите "лъвове" с 3:1 срещу Босна и Херцеговина в решителен мач за участие на шампионата на Стария континент.
Георги Русев откри резултата за българския тим още в петата минута в последния мач от Елитния квалификационен кръг, игран във Франция. След това дойдоха минутите на славистките голове. В 29-ата минута Русев центрира от фаул и Петко Христов се разписа за 2:0.
В последните секунди преди края на първата част Калоян Кръстев направи резултата 3:0 след асистенция на Асен Чандъров. Нападателят на Славия е голмайстор номер 1 на българите в този квалификационен кръг с трите си попадения.
След почивката Босна и Херцеговина върна един гол чрез Демирович в 65-ата минута на срещата.
Възпитаниците на "бялата" школа Петко и Андреа Христови, както и Калоян Кръстев играха през целия двубой.

снимка: bfunion.bg