Равенство срещу Дунав

Гол след игра с ръка отне победата за Славия

Славия завърши наравно 1:1 като гост срещу Дунав 2010 (Русе) в среща от последния 26-ти кръг от редовния сезон в Първа лига. В Разград голът за домакините падна в последната четвърта минута на добавеното време след очевидна игра с ръка на Олексей Ларин.

Славистите изиграха силен двубой и заслужаваха да си тръгнат с трите точки за София, след като Сердер Сердеров отбеляза за 1:0 след пас на Иван Минчев в 26-ата минута. Преди това юношеските национали Калоян Кръстев и Петко Христов не успяха да се разпишат във вратата на русенци, след като останаха на голови позиции в наказателното поле.

В 35-ата минута кенийският национал Омар Абуд беше последната преграда пред вратата на Славия след удар на Бирсент Карагарен.

Пет минути преди края на полувремето пак младият Петко Христов пропусна да затвърди аванса на столичани.

В 53-ата минута Минчев стреля към вратата на Дунав, но топката се отби в гредата и не пожела отново да влезе във вратата на домакините.

Когато двубоят отиваше към закономерна победа за Славия, в четвъртата минута на продължението Олексей Ларин изравни за Дунав 2010 след удар отблизо. Бранителят на русенския тим игра с ръка при спирането и обработката на топката, но това остана незабелязано от съдийската бригада.

След това равенство Славия завършва редовния сезон на 11-о място с актив от 28 точки.

В следващата фаза на шампионата "белите" ще играят общо шест мача срещу Ботев (Пловдив), Верея и Монтана.

състав на Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Петко Христов, Стефан Велков, Омар Абуд, Емил Мартинов, Стефан Велев, Иван Минчев (90-Андреа Христов), Божидар Васев (62-Ивайло Димитров), Сердер Сердеров (71-Янис Карабельов), Калоян Кръстев