Драматична победа на рождения ден

Славия спечели драматично с 1:0 като гост срещу новака в елита Верея (Стара Загора) в среща от 27-ия кръг в Първа професионална лига, която се игра на рождения ден на "белия" клуб - 10 април.
Славистите зарадваха своите фенове с попадението на Ивайло Димитров, разписал се за пети път през кампанията. След този успех Славия изпревари Верея в класирането в група "Б" на втората осмица и вече има актив от 31 точки на втората позиция. Старозагорци са с една точка по-малко.
Равностойната игра беляза по-голямата част от първото полувреме, а "белите" имаха късмет да не допуснат попадение в 20-ата минута, когато Педро Еуженио стреля от фаул от далечна дистанция, а топката срещна напречната греда зад капитана Георги Петков.
Славистите отговориха с неточни удари на Божидар Васев и Иван Минчев. В последните секунди на преди почивката Васев беше изведен на голова позиция, но вратарят Георги Аргилашки излезе извън наказателното поле и изпревари крилото на Славия, изчиствайки топката.
През второто полувреме играта отново беше равностойна. В 59-ата минута отново Васев пробва да изненада стража на домакините.
Само три минути след това Иван Бандаловски извърши изключително грубо нарушение, но получи само жълт картон от главния съдия Ивайло Стоянов.
Четвърт час преди края Петков се намеси умело след силен удар от разстояние на Еуженио. Пет минути след това отново капитанът на Славия се спаси решително след удар с глава на Елиаш.
В 82-ата минута влезлият като резерва Георги Йомов шутира опасно, но Аргилашки отби топката извън вратата.
Така се стигна до 85-ата минута, когато Васев центрира отдясно и оставеният непокрит в наказателното поле нападател Ивайло Димитров с точен удар с глава реализира победното попадение в полза на вековния отбор.

състав на Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Петко Христов, Стефан Велков, Омар Абуд, Емил Мартинов, Стефан Велев, Божидар Васев, Иван Минчев (71-Георги Йомов), Сердер Сердеров (90-Наско Милев), Калоян Кръстев (59-Ивайло Димитров).