Владимир Иванов: "Хубаво е да не допускаш голове"

Владимир Иванов:

Изказвания след победата на Славия с 1:0 като гост срещу Верея в мач от 27-ия кръг от Първа лига:

Владимир Иванов (старши треньор):
"Всеки спечелени три точки са изключително ценни, за да може отборът да получи нужното спокойствие. Доволен съм, тъй като казах на играчите, че измъкнем ли се от тази ситуация, ще вървим само напред. Изпреварихме Верея, но ни предстоят още доста трудни срещи.
През първото полувреме искахме да играем по-пестеливо. Чак в последните 15 минути на първата част погледнахме към тяхната врата. През второто полувреме приложихме същата тактика. Хубаво е, когато не допускаш голове.
В последните години Славия опитва да налага собствени кадри и да се развива чрез тях, но това изисква голямо търпение. Дано един ден това да даде резултати. В момента на дневен ред седи оставането ни в елита, но продължаваме да играем мач за мач. Ще бъде хубаво да играем в Европа, но все още не сме готови за това. За Европа трябва да имаш изграден отбор. Започваме да се готвим за следващия мач с Монтана."

Ивайло Димитров (голмайстор за Славия и играч на мача):
"Много важна победа за нас. Трябваха ни точки, изоставахме на две от Верея. Днес имаме празник и беше много важно да зарадваме нашите фенове.
Всеки един мач е много важен за нас. Не ги делим. Гледаме да побеждаваме, моята лична цел е да играем отново в Европа. Ще видим. Моята професия е такава - аз съм нападател и трябва да бележа. Няма значение дали ще започвам като титуляр или от пейката. Мисля, че оправдах доверието на треньора.
Аз искам пак да играем в Европа. Най-хубавите мачове са там."