Обрат срещу Монтана

Два гола за Минчев и първо попадение на Кръстев носят радостта в Ловеч

Славия обърна като гост Монтана от 1:3 до 4:3 в мач от 28-ия кръг на Първа професионална лига. С драматичния си успех "белите" се измъкнаха от зоната на баражите за оставане в елита и продължават битката за мястото, даващо право на участие в европейските клубни турнири.
С два гола се отличи халфът Иван Минчев, а първо попадение за мъжкия състав реализира юношеският национал Колоян Кръстев.
Футболистите на Славия започнаха по-активно срещата в Ловеч и още в шестата минута можеха да открият резултата. Ивайло Димитров беше изведен между защитниците, но след прехвърлящия му удар топката премина над гредата.
В 10-ата минута Димитров напредна по левия фланг, а острото му центриране беше засечено от движение от Наско Милев за 0:1. Това е първо попадение за нападателя с екипа на Славия. Пет минути по-късно Монтана можеше да изравни. Саер Сен беше изведен сам срещу Георги Петков, но ударът му срещна страничната греда.
В 22-ата минута домакините все пак стигнаха до равенството. Сергей Георгиев напредна, намери непокрития Атанас Илиев, който с премерен удар изпрати топката н мрежата на Петков за 1:1.
"Белите" пропиляха отлична възможност отново да поведат. Иван Минчев изведе Божидар Васев сам срещу Неманя Счекич, но вратарят на Монтана изби топката след удара на халфа. Минута след това съдията Георги Давидов отсъди спорна дузпа в полза на домакините за нарушение на Георги Петков в наказателното поле срещу Сергей Георгиев. Опитният страж на Славия спаси удара на Саер Сен от бялата точка.
Монтана стигна до пълен обрат веднага след почивката. В 48-та минута Саер Сен изведе Петър Атанасов в наказателното поле, той центрира остро и младият защитник Андреа Христов нямаше късмет и си отбеляза автогол.
В 57-та минута домакините нанесоха нов удар. След бърза атака Атанас Илиев отклони към връхлитащия Саер Сен и той от въздуха вкара за 3:1.
"Белите" намалиха изоставането си на 2:3 в 63-та минута след точно изпълнен пряк свободен удар от границата на наказателното поле от Иван Минчев, който даде тон за драматичния обрат на градския стадион.
Само две минути след това натискът на "белите" отново даде резултат и резервата Калоян Кръстев засече с глава центриране от корнер и изравни за 3:3.
В 82-ата минута Славия отново излезе напред в резултата с точно изпълнен пряк свободен удар от Минчев.

състав на Славия: Георги Петков, Данил Майков (87-Петко Христов), Андреа Христов, Стефан Велков, Георги Пашов, Стефан Велев, Иван Минчев, Божидар Васев, Георги Йомов (53-Китан Василев), Ивайло Димитров, Наско Милев (63-Калоян Кръстев)