Тежка загуба срещу Ботев прекъсна "бялата" победна серия

Тежка загуба срещу Ботев прекъсна

Славия допусна тежко поражение с 0:3 у дома срещу Ботев (Пловдив) в среща от 29-ия кръг в Първа лига, втора осмица.
Неочакваното поражение остави "белите" на трето място в група "А", на две точки зад намиращия се на втора позиция състав на Верея (Стара Загора).
В 34-ата минута на двубоя на стадион "Васил Левски" Омар Косоко даде аванс за пловдивчани с точен удар от наказателното поле, дошъл след неуверена намеса на Георги Петков и защитата пред него след шут от дистанция на Тодор Неделев.
В самия край на първата част гостите реализираха второ попадение. Антонио Вутов се възползва от неточност на Георги Пашов и с удар от наказателното поле направи резултата 2:0.
След почивката Влезлите като резерви Георги Йомов и Ивайло Димитров не успяха да помогнат на "белите" да постигнат нов обрат.
"Жълто-черните" достигнаха до нов гол в 50-ата минута. Косоко получи топката в наказателното поле, финтира отбраната и се разписа в близкия на Петков ъгъл.
До края на срещата Стефан Велев опита да застраши вратата на гостуващия тим.
Загубата прекъсна серията от две последователни победи на Славия в шампионата.

Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Стефан Велков, Петко Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Стефан Велев, Иван Минчев (57-Георги Йомов), Божидар Васев, Сердер Сердеров, Калоян Кръстев (46-Ивайло Димитров).