Славия отстъпи срещу Верея и ще играе в плейофите за оставане в елита

Славия ще играе в плейофите за оставане в Първа лига, след като допусна поражение с 0:1 като домакин срещу Верея (Стара Загора) в двубой от 30-ия кръг на шампионата.
В скучен мач на стадион "Васил Левски" славистите отстъпиха пред новака в елита след попадение в самия край, което ги лиши от шансовете да играят в плейофите за класиране в Лига Европа.
Преди почивката единствено в 27-ата минута Ивайло Димитров не успя да се възползва от грешка в защитата на гостите и ударът му по земя от наказателното поле беше избит от Пламен Колев.
През втората част картината на терена не се промени и двата отбора рядко създаваха опасности в наказателните полета.
В 51-ата минута Васил Калоянов опита да отклони във вратата центриране отляво, но топката мина настрани от вратата, пазена от Георги Петков.
Шест минути след това силен удар на Емил Мартинов от дистанция беше спасен от вратаря Колев.
В 78-ата минута резервата Георги Йомов центрира отляво, но ударът на Божидар Васев с глава беше слаб и не попадна в рамката на вратата.
Минута преди края на редовното време Георги Пашов не успя да спре рейда на Педро Еуженио, който остана сам срещу Георги Петков и се разписа за крайното 1:0 в долния ъгъл на вратата на Славия.
След това поражение "белите" имат актив от 34 точки в група Б на втората осмица, докато Верея е с пет точки повече два кръга преди края.

състав на Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Петко Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Стефан Велев, Емил Мартинов, Иван Минчев (46-Георги Йомов), Сердер Сердеров, Божидар Васев (79-Наско Милев), Ивайло Димитров (59-Калоян Кръстев).