Загуба в Пловдив

Славия загуби с 1:3 като гост срещу Ботев (Пловдив) в двубой от 32-ия кръг в Първа лига. Двубоят беше последен за "белите" от група "А" на втората осмица. Воденият от треньора Владимир Иванов завършва на трето място с актив от 37 точки и в плейофите за оставане в елита ще играят срещу Локомотив (Горна Оряховица). Двубоите са на 18 и 22 май, като славистите са домакини на втората среща.
На базата в Коматево отборът на Славия допусна три попадения още преди почивката.
В деветата минута Бризола даде аванс за пловдивчани след подаване на Антонио Вутов. При попадението вратарят Антонис Стериакис получи контузия и принудително беше заменен от Марио Кирев.
В 15-ата минута Фернандо Виана стреля от дистанция, получи се рикошет, който изненада Кирев и топката влезе за второ път във вратата.
В 39-ата минута Марио Кирев изгуби топката срещу Фернандо Виана в близост до наказателното поле, кълбото достигна до Омар Косоко, който би от дистанция и за трети път реализира третия гол за Ботев.
В края на първата (част опасен удар на Васев профуча край вратата на отбора от Пловдив.
След почивката Славия имаше по-добри положения за гол, като в 66-ата минута Наско Милев стреля опасно, но вратарят на домакините Георги Георгиев изби в корнер. Малко след това Божидар Васев центрира и Радослав Апостолов продължи топката с глава и си отбеляза автогол, оформяйки крайното 3:1.

Славия: Антонис Стергиакис (13-Марио Кирев), Александър Бранеков, Георги Пашов, Данил Майков, Андреа Христов, Стефан Велев, Янис Карабельов (71-Владимир Семерджиев), Емил Мартинов, Божидар Васев, Наско Милев, Ивайло Димитров (61-Калоян Кръстев)