Успешен дебют за Загорчич

Три гола аванс срещу Локомотив (ГО)

Новият старши треньор Златомир Загорчич започна с победа начело на Славия. "Белите" спечелиха с 3:0 като гости срещу Локомотив (Горна Оряховица) в първи мач от плейофите за оставане в Първа професионална лига. На два пъти се разписа Ивайло Димитров, а между двете попадения точен за класическата победа беше и руснакът Сердер Сердеров.
Столичани контролираха изцяло развоя на събитията на терена в Горна Оряховица и не оставиха съмнение в превъзходството си над противника. В осмата минута попадение на Сердеров беше отменено заради засада.
В 20-ата минута опасен удар на Стефан Велев премина на сантиметри покрай вратата на домакините.
В последните секунди на първата част Иван Минчев центрира отляво към Ивайло Димитров и той с глава даде аванс за Славия, изразявайки бурно своята радост.
Четири минути след началото на второто полувреме Димитров пропусна да направи 2:0, като ударът му беше избит на метър пред голлинията.
Логичното се случи в 58-ата минута, когато Сердеров шутира извън наказателното поле и изненада вратаря Николай Банков, покачвайки преднината на "белите".
Само четири минути след това Петко Христов изведе Ивайло Димитров сам срещу Банков и голмайсторът оформи класическата победа.
До края славистите пропуснаха да направят аванса си още по-изразителен. Реваншът между двата отбора е на 22 май (понеделник) на Националния стадион "Васил Левски" от 20.00 часа.

състав на Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Петко Христов, Стефан Велков, Омар Абуд, Стефан Велев, Иван Минчев (60-Георги Йомов), Емил Мартинов, Божидар Васев (70-Калоян Кръстев), Сердер Сердеров (80-Китан Василев), Ивайло Димитров.