Ценна победа над Нефтохимик

Славия победи с 1:0 като гост срещу Нефтохимик (Бургас) в първия плейофен мач между двата състава. "Белите" направиха първа крачка към очакването спасение в елита и по-спокойно очакват реванша на 29 май от 20.00 часа на Националния стадион "Васил Левски".
Двубоят на стадион "Лазур" започна с едноминутно мълчание в памет на починалия Добромир Ташков.
Славистите започнаха двубоя по-силно и в деветата минута логичното се случи. Сердер Сердеров центрира отляво към Георги Йомов и младият халф с удар от движение се разписа във вратата, пазена от Янко Георгиев.
В 18-ата минута Георги Петков отрази точен удар на Николай Дюлгеров, а Ивайло Димитров пропусна да удвои аванса за "белите" в отсрещната половина.
През втората част столичани играха умело в отбрана и домакините не достигнаха до нито едно голово положение. В противниковото наказателното поле вратарят Георгиев изби силен шут на Сердер Сердеров, а Ивайло Димитров нацели тялото на стража при добавката в 77-ата минута.
В самия край на мача Янко Георгиев отново отрази изстрел на Димитров, а Сердеров с втори удар от по-далеч потърси далечния ъгъл, но не му достигна съвсем малко точност.
В последния четвърт час в игра се появиха младите Наско Милев, Калоян Кръстев и Янис Карабельов.
Славистите продължиха силното си представяне под ръководството на новия старши треньор Златомир Загорчич. След назначението му отборът има две победи и едно равенство.

състав на Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Андреа Христов, Петко Христов, Омар Абуд, Емил Мартинов, Стефан Велев, Георги Йомов (80-Калоян Кръстев), Божидар Васев (74-Наско Милев), Ивайло Димитров (86-Янис Карабельов), Сердер Сердеров.