Загуба срещу Левски остави "белите" втори в Елитната група до 19 години

Загуба срещу Левски остави

Славия допусна грешна стъпка по пътя към първото място в Елитната юношеска група на България до 19 години. В дербито от 28-ия кръг "белите" загубиха с 0:2 като гости срещу Левски и вече не са лидери в класирането.
Двубоят ще се запомни с множеството пропуски за славистите, между които и дузпа, изпълнена от Мартин Семерджиев в 37-ата минута.
След почивката домакините се добраха до два решителни гола. В 58-ата минута Атанас Кабов даде аванс за "сините", а секунди преди края на мача неговият съотборник Николай Ковачев също се разписа.
В същото време ЦСКА-София разгроми с 6:1 у дома състава на Верея (Стара Загора). "Червените" вече имат три точки аванс пред Славия на върха в класирането две срещи преди края на сезона. В 29-ия кръг от първенството славистите играят у дома срещу Ботев (Пловдив). Двубоят е на 1 юни от 17.00 часа. До момента "белите" имат актив от 66 спечелени точки, докато ЦСКА-София е с 69 пункта.