Славия остава на второ място при юношите до 19 години

Славия изпусна титлата в Елитната юношеска група на България до 19 години, след като загуби с 1:2 у дома срещу Ботев (Пловдив) в среща от предпоследния 29-ти кръг.

"Белите" започнаха по-добре мача и в 32-ата минута поведоха в резултата с попадение на Георги Чукалов, който преодоля вратаря на гостите Ангелов.

В края на първата част се стигна до неочакваната развръзка, когато провдивчани вкараха две попадения чрез Иван Кирев и Иван Михайлов в рамките на само две минути.

Секунди преди почивката Цветомир Вачев пропусна да изравни от чиста позиция.

През второто полувреме Вачев и Чукалов пак не успяха да обърнат развоя на събитията в двубоя, игран на стадион "Славия".

След това поражение "белите" остават на второ място в крайното класиране с актив от 66 точки. В този кръг ЦСКА-София завърши наравно 0:0 при гостуването си в Пловдив на Локомотив и един мач преди края има четири точки аванс пред Славия.