Победа в първата контрола през лятото

Славия спечели първата си приятелска среща по време на лятната подготовка. "Белите" надиграха с 3:1 българския национален отбор за юноши до 19 години, който се подготвя за участието си на Евро 2017 в Грузия през юли. Срещата се проведе в базата на националния отбор в Бояна.

В 31-ата минута Ивайло Димитров изведе Славия напред в резултата, а Янис Карабельов удвои аванса пет минути преди почивката.

В последните секунди на първата част капитанът Георги Петков спаси дузпа, изпълнена от Тонислав Йорданов.

След точно един час игра влезлият като резерва през втората част Георги Йомов вкара трети гол за "белите".

11 минути преди края на двубоя Станислав Иванов реализира попадението за България с точен удар от дузпа и фиксира крайното 3:1.

В състава на България личаха имената на славистите Петко Христов, Андреа Христов и Калоян Кръстев.

На 23 юни Славия заминава на лагер в Банско, където ще бъдат изиграни нови 4 контроли.

състав на Славия: Петков, Буров, Теодорис, Мутафчийски, Бусие, Мартинов, Салибур, Карабельов, Василев, Минчев, Димитров (като резерви влязоха Кирев, Величков, К. Велков, Чукалов, Велев, Семерджиев, Йомов, Стоев, Милев, Шоколаров)