Славия - Аполон (Каламаря-Гърция) 1:2

Белите ще играят срещу Борац (Сърбия) за третото място в турнира "Плейстейшън"

Славия загуби с 1:2 от гръцкия "Аполон" (Каламаря), 12-и в шампионата на съседите през миналия сезон, в мач от турнира за купата "Плейстейшън", чийто домакин е ЦСКА. Така в събота от 18.00 ч. на стадион "Българска армия" белите ще играят за третото място в турнира срещу "Борац" (Чачак - Сърбия), загубил с 0:1 от ЦСКА.

Гръцките футболисти поведоха с 1:0 след груба грешка на вратаря Амбарцумян и дошлия на проби черногорец Дарко Лукашинович, после направиха 2:0 от пряк свободен удар. Славия върна едно попадение чрез чудесен шут на Мартин Керчев от 20 метра 4 минути преди края.

В тази проверка старши треньорът на Славия Стевица Кузмановски даде пореден шанс за изява на по-малдите и новопривлечени футболисти в състава. Славия започна с Амбарцумян, Петър Кюмюрджиев, Стоян Георгиев, Мартин Кавдански, Дарко Лукашинович, Ивайло Симеонов, Николай Дюлгеров, Николай Петров, Орлин Орлинов, Димитър Воденичаров и Мартин Христов. През второто полувреме последователно в игра влязоха Саша Симонович, Здравко Лазаров, Мартин Керчев, Демиран Ортега и Елтон де Суоза.

Кузмановски ще прецени кои футболисти ще останат в отбора след втората среща на Славия от турнира "Плейстейшън" в събота.