Славия  -  Борац (Чачак - Сърбия) 3:2

Белите взимат нов вратар - Йордан Господинов от Литекс

Славия победи с 3:2 "Борац" от град Чачак, девети в първенството на Сърбия миналия сезон, и спечели третото място на турнира "Плейстейшън". Белите поведоха с 3:0 (2:0) на полувремето, но допуснаха два гола във вратата си през последните десет минути на мача. Головете за Славия вкараха Ортега, Илиев и Керчев. През второто полувреме на вратата на Славия пази Йордан Господинов, който да последно игра в Литекс. Най-вероятно той ще играе за Славия в новото първенство.

Стевица Кузмановски започна със стартов състав, който, изглежда, ще бъде и титулярен. Само Здравко Лазаров не започна мача, той влезе в игра през втората част. Добри изяви в атаката за Славия имаха нигериецът Ортега и бразилецът Елтон.

Следваща седмица Славия ще играе една контрола - във вторник на своя стадион с Балкан (Ботевград), а другата неделя - 12 август, ще приеме Берое в първия кръг на новия шампионат в "А" група.

Славия: Амбарцумян (Господинов), Дяков, Петков, Мечечиев (Кюмюрджиев), Георгиевски (Дюлгеров), Керчев, Илиев, Павлов, Ортега (Христов), Симонович (Орлинов), Елтон (Лазаров)