Загуба у дома от Берое

Славия загуби тежко с 1:4 у дома срещу Берое в четвъртия кръг в Първа лига и допусна второ поражение в две срещи пред собствена публика през сезона.
В 10-ата минута на стадион "Славия" Педро Еуженио стреля от дистанция, вратарят Марио Кирев отби топката, която срещна напречната греда зад него.
В 22-ата минута Карлос Охене се разписа за 0:1 със силен далечен удар извън наказателното поле след пас на Кохей Като.
След това по-съсредоточената игра на гостите продължи и Мартин Райнов и Серджиу Негруц пропуснаха да реализират второ попадение в полза на Берое.
Още във втората минута на второто полувреме Кирев спаси удар от наказателното поле на Кохей Като.
В 57-ата минута "белите" достигнаха до изравняване след силно начало на втората част. Георги Йомов напредна отдясно, подаде към Ивайло Димитров, който от няколко метра изравни резултата с третия си гол през кампанията.
В 69-ата минута Берое отново излезе напред в резултата. Стефан Велков си вкара нелеп автогол от наказателното поле в опит да не позволи на Антон Карачанаков да играе с топката.
Десет минути преди края младият Калоян Кръстев стреля опасно с глава, но топката премина на сантиметри над вратата на Берое.
В 83-ата минута Берое достигна до трети гол чрез Педро Еуженио, който се разписа с диагонален шут по земя, който изненада Марио Кирев.
Три минути преди края Душан Перниш изби силен удар на Иван Минчев.
Дълбоко в добавеното време Еуженио реализира второто си попадение за крайното 4:1 за гостите.
На мача присъстваха бившите капитани на българския национален отбор Стилиян Петров и Димитър Бербатов.

състав на Славия: Марио Кирев, Емил Мартинов, Матеуш Биси, Стефан Велков, Михаил Венков (61-Чигози Мба), Стефан Велев, Георги Йомов (86-Владислав Узунов), Абуд Омар, Славчо Шоколаров (75-Калоян Кръстев), Иван Минчев, Ивайло Димитров