Равенство с Черно море

Славия завърши наравно 1:1 при гостуването си срещу Черно море във Варна в първи двубой от петия кръг в Първа професионална лига. Славистите изиграха силен мач, който можеше и да бъде спечелен на обновения стадион "Тича".

Срещата започна силна за водения от старши треньора Златомир Загорчич състав и още в десeтата минута Иван Минчев стреля опасно от фаул, но вратарят на домакините и юноша на "белите" Емил Михайлов отби топката.

Минута по-късно късметът покри домакините, когато Георги Йомов центрира отдясно към Ивайло Димитров, а точно преди той да играе с топката защитникът Хасани прати кълбото в напречната греда в опита си да изчисти.

Андреа Христов също пропусна да се разпише след центриране от фаул на Минчев, а домакините поведоха чрез Атанас Зехиров в 37-ата минута. Халфът се възползва от неумело действия в отбраната след центриране от корнер и със силен шут от наказателното поле даде аванс в полза на "моряците".

Славистите играха стабилно през втората част и в 73-ата минута се стигна до логично изравняване. Иван Минчев центрира отляво, Велев се размина с топката, но връхлитащият Йомов отблизо изравни с глава за 1:1.

В последните десет минути на двубоя във Варна тимът на Славия пропусна да си тръгне с трите точки заради пропуски на Йомов и Ивайло Димитров. В герой за домакините се превърна стражът Емил Михайлов.

След второто равенство през новия сезон воденият от старши треньора Златомир Загорчич състав има актив от пет спечелени точки, "белите" запазиха традицията да играят силно далеч от собствения си стадион.

състав на Славия: Георги Петков, Теодорис Папацоянопулос, Андреа Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Стефан Велев, Емил Мартинов, Иван Минчев (90-Янис Караблельов), Георги Йомов, Шигози М'ба (77-Владислав Узунов), Ивайло Димитров (88-Калоян Кръстев)