Загуба срещу шампиона

Пети пореден мач без победа

Славия допусна нова тежка загуба в Първа професионална лига. В двубой от осмия кръг "белите" паднаха с 0:4 срещу шампиона Лудогорец на стадион "Васил Левски".
Разградчани поведоха в резултата в четвъртата минута. Румънецът Клаудиу Кешерю се разписа с диагонален удар след асистенция на Марселиньо.
В 19-ата минута главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа за нарушение на Андреа Христов срещу Кешерю в наказателното поле и румънският нападател реализира второто попадение за гостите.
Три минути след това славистите отвърнаха с шут по диагонала на Ивайло Димитров, който беше спасен от вратаря Броун.
Четири минути след почивката "зелените" реализираха третото си попадение. Върджил Мисиджан получи топката пред наказателното поле, направи няколко крачки напред и със силен удар също се разписа във вратата, пазена от младия Антонис Стериакис.
Славистите отново опитаха да затруднят Броун с далечен шут, който отново беше спасен от стража на шампионите.
Четвърт час преди края Емил Мартинов опита да върне към Стериакис, но Кишада открадна топката и реализира за крайното 0:4.
Дебют с белия екип направи новото попълнение Юлис Ндонг.
Славия е без нито една победа в пет последователни двубоя и има актив от едва пет спечелени точки.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Костадин Велков, Андреа Христов, Стефан Велков, Омар Абуд, Стефан Велев, Емил Мартинов, Владислав Узунов (65-Шигози Мба), Галин Иванов (76-Калоян Кръстев), Юлис Обаме-Ндонг (83-Славчо Шоколаров), Ивайло Димитров