Драматичен обрат при юношите до 17 години

Славия направи драматичен обрат и победи с 4:3 като домакин срещу Етър в двубой от петия кръг в Елитната юношеска група до 17 години.
В средата на първата част Кольо Станев изненадващо изведе гостите напред в резултата, но преди почивката Тома Ушагелов успя да изравни.
Веднага след началото на второто полувреме Димитър Ненчов вкара второто попадение за "белите" след самостоятелен пробив. Малко по-късно гостите изравниха от дузпа, а Бранислав Ботев за втори път даде аванс за великотърновци.
Последва натиск за Славия, като Красимир Панчев и Александър Дилов се разписаха за драматичния обрат и крайното 4:3.
В 66-ата минута Станев от Етър получи червен картон.
След драматичния успех славистите заемат второ място в класирането с актив от 12 точки. Лидерът до момента Ботев (Пловдив) също е с 12 точки, но е изиграл един двубой по-малко.
В шестия кръг от шампионата "белите" са домакини на Дунав 2010 (Русе). Срещата е на 17 септември от 10.30 часа.