Категоричен успех срещу новака в елита

Славия спечели третата си последователна победа във всички турнир в рамките на само шест дни. В двубой от десетия кръг на Първа професионална лига, игран на стадион "Васил Левски", славистите спечелиха лесно с 4:0 срещу новака в елита Витоша (Бистрица).

Първото попадение падна в 37-ата минута и беше реализирано с глава от младия защитник Андреа Христов след центриране от корнер на Иван Минчев.

Второта част беше по-силна за отбора, воден от старши треньора Златомир Загорчич и "белите" вкараха още три безответни попадения във вратат, пазена от Николай Радев.

В 66-ата минута се случи логичното и Ивайло Димотров сле двойно подаване с Галин Иванов се разписа хладнокръвно за 2:0.

Шест минути преди изтичане на редовното време Наско Милен подаде към Калоян Кръстев, който пададе за Емил Мартинов и той реализира първото си попадение с екипа на Славия.

В добавеното време Милен изпълни прецизно пряк свободен удар и оформи крайното 4:0 в полаз на "белите".

С този успех Славия има актив от 11 точки.

състав на "белите": Антонис Стериагис, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Омар Абуд, Стефан Велев, Емил Мартинов, Иван Минчев (78-Наско Милев), Галин Иванов (87-Славчо Шоколаров), Чигози Мба (66-Калоян Кръстев), Ивайло Димитров