Равенство на "Трейс Арена"

Равенство на

Славия завърши наравно 1:1 при гостуването си срещу Верея (Стара Загора) в двубой от 11-ия кръг в Първа професионална лига.
Славистите започнаха силно на "Трейс Арена" и в 17-ата минута Шигози Мба проби по крилото и подаде към нападателя Ивайло Димитров, който на празна врата вкара общо седмия си гол във всички турнири през сезона.
Малко след това младият вратар Антонис Стериакис спаси с крак опасен удар на Здравко Илиев.
Седем минути преди края на първата част домакините изравниха чрез Меди Фенуш, който се разписа след асистенция на Георги Андонов.
В последните секунди на полувремето Верея вкара втори гол, който беше отменен заради засада.
След почивката "белите" играха по-силно в 62-ата минута Димитров с глава от чиста позиция пропусна да се разпише за втори път във вратата на домакините, като вратарят Георги Аргилашки се намеси решително.
В следващите минути превъзходството на Славия продължи и Ивайло Димитров още на два пъти изпусна от изгодни положения да се разпише в мрежата на старозагорци.
До края на двубоя треньорът на домакините Илиан Илиев беше изгонен от резервната скамейка заради оспорване на съдийско решение.
След това равенство Славия има актив от 12 спечелени точки в средата на таблицата. В последните си четири двубоя във всички турнири славистите имат три победи и едно равенство.

състав на Славия (4-2-3-1): Антонис Стериакис, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Омар Абуд, Емил Мартинов, Стефан Велев, Галин Иванов (86-Наско Милев), Иван Минчев (67-Калоян Кръстев), Чигозе Мба (89-Владислав Узунов), Ивайло Димитров