Равенство в Благоевград

Славия завърши наравно 0:0 като гост срещу Пирин в Благоевград в първа среща от 13-ия кръг в Първа професионална лига.

Двубоят премина равностойно, като положенията пред двете врати не бяха много. В 25-ата минута Андреа Христов се справи с подаване на Димитър Благов покрай голлинята. Малко след това шут на Аймен Суда не попадна в пазената от Антонис Стериакис врата.

След точно половин час игра имаше инфарктно положение пред вратата на "белите". Стилиян Николов стреля в напречната греда, топката се върна към него и той я вкара в мрежата, но попадението правилно беше отменено заради игра с ръка на футболиста на домакините.

До края на полувремето защитата на Славия не допусна изненади пред вратата, но халфовете и нападателите не сътвориха почти нищо интересно в противниковата половина.

В 50-ата минута силен удар на Галин Иванов се отби в страничната греда, а през втората част славистите бяха доста по-активни. Централният нападател Ивайло Димитров остана изолиран и до него не достигнаха достатъчно идвеждащи пасове.

В двубоя бяха показани общо осем жълти картона, като шест от тях бяха за футболисти на домакините.

Славия не познава вкуса на поражението в пети пореден двубой от шампионата и има актив от 16 точки.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Юлис Ндонг, Андреа Христов, Костадин Велков, Абуд Омар, Емил Мартинов, Стефан Велев, Иван Минчев (90-Наско Милев), Галин Иванов, Чигози Мба (83-Владислав Узунов), Ивайло Димитров (76-Калоян Кръстев)