Поражение срещу "червените"

Поражение срещу

Славия загуби с минималното 0:1 гостуването си на ЦСКА-София в дербито от 14-ия кръг на Първа професионална лига.
В първите минути на двубоя на стадион "Българска армия" славистите пропуснаха няколко добри възможности да контраатакуват, като Галин Иванов и Ивайло Димитров не бяха концентрирани при последния пас в половината на "армейците".
В 24-ата минута домакините поведоха при първата си по-опасна ситуация в предни позиции. Вратарят Антонис Стериакис спаси удар на Фернандо Каранга, но Тиаго Родригес отблизо беше оставен непокрит и лесно откри резултата.
Пет минути след това Николай Бодуров стреля с глава след изпълнение на корнер, Стериакис спаси, а при добавката Станислав Манолев стреля в аут.
В 37-ата минута Иван Минчев би от дистанция, но стражът на домакините Витаутас Черниаускас спаси удара му.
През втората част на мача "белите" бяха по-активни и могат да съжаляват, че не вкараха поне един гол. В 50-ата минута Тиаго Родригес стреля, но топката не намери очертанията на вратата, пазена от Стериакис.
"Белите" опитаха да огорчат домакините с шутове на Абуд Омар, резервата Славчо Шоколаров и Ивайло Димитров.
В 79-ата минута Станислав Манолев би с глава в аут след центриране от фаул. В последните десет минути Славия владееше положението на терена и организира натиск към вратата на "червените", а последната смяна на старши треньора Златомир Загорчич беше централният нападател Калоян Кръстев, заменил халфа Емил Мартинов.
В добавеното време Фернандо Каранга пропусна от няколко метра да вкара втори гол във вратата на Славия.
"Белите" прекъснаха серията си от пет поредни мача без поражение в шампионата и общо седем срещи без загуби във всички турнири.

състав на Славия: Антонис Стергиакис, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов (84-Калоян Кръстев), Стефан Велев (76-Владислав Узунов), Галин Иванов, Чигози Мба, Иван Минчев (68-Славчо Шоколаров),  Ивайло Димитров