Равенство в Коматево

Славия завърши наравно 1:1 при гостуването си срещу Ботев в Пловдив в първия двубой от 15-ия кръг в Първа професионална лига.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме на мача на базата в Коматево, но славистите могат да съжаляват повече за изпуснатата победа. Двата състава завършиха срещата с по 10 души заради два червените картона в самия край.

Първи шанс за кол имаха "канарчетата", като шут на Фелипе Бризола мина на сантиметри в аут. След това "белите" заиграха по-силно и в 16-ата минута главният съдия Ивайло Стоянов подмина спорта ситуация в наказателното поле, прия която останаха сериозни съмнения за нарушуние срещу Ивайло Димитров, останал на голова позиция.

Десет минути след това Чигози Мба проби отдясно и подаде към Иван Минчев, който стреля от дистанция и с удар в долния десен ъгъл даде аванс за Славия.

До кря на полувремето славистите изпуснаха да вкарат и втори гол, а младият вратар Антонис Стерикис на два пъти се намеси стабилно след даречни удари на Бризола и Тодор Неделев.

След почивката Ботев заигра по-активно и в 65-ата минута резервата Стивън Петков изравни отблизо след грешка в защитата на Славия, дошла при изпълнение на ъглов удар.

Домакините опитаха да изградят натиск, но защитата в бяло се справяше умело в по-напрегнатите ситуации.

В 88-ата минута Ботев остана с 10 души заради втори жълт картон на Пламен Димов. Само две минути по-късно обаче и капитанът на Славия Емил Мартинов също видя червения цвят на картона заради второто си официално предупреждение в двубоя.

В края на срещата и треньорът на вратарите на "белите" Радостин Станев беше изгонен от резервната скамейка заради разправия със съдийската бригада.

В добавеното време резервата Владислав Узунов стреля опасно с глава, но топката премина встрани от вратата, пазена от Иван Чворович.

Приятната изненада в мача бяха силните изяви на вратата на младия Стериакис.

След равенството воденият от старши треньора Златомир Загорчич състав има актив от 17 точки и запазва шансове за участие в първата шестица в шампионата.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Абуд Омар,Емил Мартинов, Стефан Велев (67-Славчо Шоколаров), Иван Минчев (82-Владислав Узунов), Чигози Мба (82-Калоян Кръстев), Галин Иванов, Ивайло Димитров