Славия победи "моряците" след голове на Иван Минчев и Галин Иванов

Славия победи

Навръх рождения ден на клубния президент Венцеслав Стефанов отборът на Славия победи с 2:0 у дома отбора на Черно море в първия двубой от 18-ия кръг в Първа професионална лига. Успехът помогна на славистите да се доближат до първата шестица в класирането, както вече имат актив от 23точки, с 3 по-малко от Верея. Старозагорци заемат шесто място до момента.
На тежкия терен на Националния стадион "Васил Левски" двата отбора търпеливо чакаха своя момент за отбелязване на гол. В 20-ата минута младият Калоян Кръстев не успя да засече от няколко метра топката във вратата на варненци.
Само три минути след това далечен шут на Галин Иванов не намери целта.
В 33-ата минута Атанас Зехиров центрира от фаул, но удар на Илия Миланов мина встрани от вратата, пазена от Антонис Стериакис.
"Белите" взеха аванс в последните секунди от първата част, когато Иван Минчев вкара красив гол с шут от границата на наказателното поле, а топката влезе в горния ъгъл на вратата, пазена от юношата на "белите" Емил Михайлов. Националът Минчев отпразнува атрактивно попадението си, хвърляйки се в снега край страничната линия (на снимката).
През втората част славистите контролираха събитията на терена и не позволиха на "моряците" да създадат опасни положения в наказателното поле.
В 54-ата минута Атанас Зехиров стреля много опасно от дистанция, но младият Стериакис с плонж изби топката в ъглов удар.
Четвърт час преди края Кръстев беше изведен на голова позиция в наказателното поле, но не успя да отправи удар и Миланов отби топката в корнер.
В 78-ата минута "белите" имаха нова възможност за гол, но вратарят Михайлов спаси шут на капитана Емил Мартинов. Само минута след това Галин Иванов подаде към Славчо Шоколаров в наказателното поле, но резервата на Славия не успя да отправи голов удар.
Седем минути преди края на редовното време логичното се случи и Галин Иванов се възползва от грешка в отбраната на гостите, като хладнокръвно направи резултата 2:0.

състав на Славия: Антонис Стергиакис, Димитър Буров, Андреа Христов, Стефан Велков, Стефан Велев, Абуд Омар, Емил Мартинов (87-Владислав Узунов), Иван Минчев (73-Славчо Шоколаров), Галин Иванов, Ивайло Димитров (58-Чигози Мба), Калоян Кръстев