Славия се класира за полуфиналите в турнира за купата на страната

Ивайло Димитров с нови два гола

Славия се класира за полуфиналите в турнира за купата на България за първи път от 2013 година. Славистите победиха след обрат от 0:1 до 3:1 при гостуването си на Етър във Велико Търново, а с две попадения се отличи Ивайло Димитров.
Двубоят на стадион "Ивайло" Започна кошмарно за "белите", които допуснаха попадение във вратата си още в 28-ата секунда. При първата си атака в двубоя "болярите" се възползваха от груба грешка в защитата и Румен Руменов с удар от наказателното поле преодоля Антонис Стериакис.
Славия владееше повече топката в следващия четвърт час и при една атака на Галин Иванов в наказателното поле, Яни Пехливанов игра с ръка и главният съдия Петър Костадинов отсъди дузпа. Иван Минчев реализира лесно от бялата точка за радост на мощната славистка агитка във Велико Търново.
До края на първата част двата тима не успяха да създадат много опасности пред двете врати, но "белите" бяха по-активни и грешни последни подавания лишиха отбора от преднина още през първата част.
След почивката колебливите действия на "белите" продължиха, но и Етър не успя да затрудни с нищо младия Стериакис.
Стигна се до 80-ата минута, когато влезлият като резерва Ивайло Димитров беше изведен сам срещу Христо Иванов и вратарят го фаулира, а главният арбитър отсъди втора дузпа. зад топката застана Димитров, който с още по-голямо хладнокръвие приближи столичани към крайния успех.
В следващите минути домакините опитаха да създадат напрежение в наказателното поле на Славия, но защитата в бяло се справи отлично с набезите на "виолетовите".
Във втората минута на добавеното време националът Димитров на празна врата завърши бърза контра на славистите за крайното 3:1. Снажният нападател вече има 10 гола във всички турнири през сезона.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Юлис Ндонг, Андреа Христов, Костадин Велков, Абуд Омар, Емил Мартинов, Владислав Узунов, Чигози Мба (61-Стефан Велев), Галин Иванов, Минчев (90+2-Калоян Кръстев), Наско Милев (65-Ивайло Димитров)