Второ поражение в Анталия

Славия допусна втора загуба в контролните срещи по време на лагера в Анталия. Във втората си проверка славистите паднаха с 1:3 срещу руския елитен Ахмат Грозни.
Старши треньорът Златомир Загорчич пусна в игра 20 футболисти, а участие не взеха Наско Милев, Пламен Петров, Цветелин Чунчуков и Филип Ангелов. Нападателят Калоян Кръстев напусна лагера и се присъедини към италианския Болоня.
Славия се оттегли с два гола пасив на почивката, като попаденията паднаха в 4-ата и в 19-ата минута, дело на Апти Ахъядов.
За "белите се откриха две добри възможности. Първата дойде от самостоятелен пробив и влизане от лявото крило към центъра на Галин Иванов при резултат 0:1. Иванов от дъгата стреля мощно, но вратарят Виталий Гудиев извади топката в корнер. Втората беше отново изработена от Галин Иванов, който в 37-ата минута беше спънат на границата на наказателното поле. От свободния удар Иван Минчев стреля право в стената.
Четири минути след началото на второто полувреме руският тим вкара трети гол чрез Идрис Умаев.
В 63-ата минута Славия върна един гол след чудесна атака по десния фланг. Владислав Узунов от 10 метра простреля вратаря на Ахмат, след като Стефан Велев проби отдясно и подаде на Милчо Ангелов, който спря топката за Узунов и хасковлията не сбърка.
Следващата проверка на тима в Турция е на 25 януари с Нефтчи Баку.

Стартов състав: Антонис Стериакис, Александър Александров, Андреа Христов, Костадин Велков, Абуд Омар, Стефан Велев, Емил Мартинов, Иван Минчев, Георги Йомов, Галин Иванов, Ивайло Димитров (второ полувреме: Георги Петков, Славчо Шоколаров, Милчо Ангелов, Тони Иванов, Янис Карабельов, Стефан Велков, Владислав Узунов, Чигози Мба, Александър Златков)

снимка:  sportal.bg