Славия - Пирин 1:0

Гол на Лазаров от дузпа носи 3 точки на "белите"

Славия успя да победи с 1:0 шлагера на есенния дял на шампионата "Пирин" (Благоевград). Гола вкара националът Здравко Лазаров от дузпа седем минути преди края. Тогава вратарят на "Пирин" Иваников изпусна топката на границата на наказателното си поле, Здравко я овладя, напредна два метра с нея, но бе повален отзад от вратаря. Антон Генов, главният съдия, не се поколеба и  посочи точката за изпълнение на наказателен удар.

Преди този момент Славия имаше някалко възможности за гол, но ги пропусна. "Задна ножица" на Здравко бе хваната от Иваников, а след удар на Керчев отдалече, топката се отби от страничния стълб на вратата на "Пирин".

Славия игра около пет минути с човек повече - защитникът Ризов от Пирин спря голова атака на Лазаров и бе изгонен, но този бонус не донесе нещо повече за "Славия".

Контузията на нигериеца Дениран Ортега се оказа тежка - скъсани коленни връзки, и този футболист ще се присъедини към отбора най-рано през пролетта.

Голмайстор: 1:0 - Лазаров (83-дузпа)

СЛАВИЯ: Господинов, Дяков, Петков, Кавдански, Симонович, Георгиевски, Кюмюрджиев, Керчев, Илиев, Лазаров, Орлинов (60 - Воденичаров, 85 - Иванов)

В групата за мача бяха още: Ем. Петров, М. Христов, Дюлгеров, Павлов, Мечечиев.