Поражение в Разград на старта на 2018 година

Славия загуби с 1:4 при гостуването на шампиона Лудогорец в първия си мач за новата 2018 година. Двубоят от 21-ия кръг на Първа лига започна зле за "белите" и домакините удариха две греди до деветата минута на срещата на "Лудогорец Арена".
В 17-ата секунда Върджил Мисиджан центрира, Абуд Омар се размина с топката и Вансерсон отблизо стреля в напречната греда.
В 9-ата минута и румънецът Клаудиу Кешерю стреля в гредата зад Антонис Стериакис.
В 24-ата минута домакините поведоха в резултата. Сисиньо прехвърли защитата на "белите" и Кешерю от движение откри головата сметка в полза на разградчани.
Славистите изравниха в 33-ата минута. Стефан Велев се възползва от груба грешка в халфовата линия на Лудогорец, напредна към наказателното поле и стреля към вратата. Топката се отклони в Георги Терзиев и изненада Хорхе Броун, влизайки в мрежата на "зелените".
Само две минути след това домакините отново взеха аванс. Густаво Кампаняро стреля по диагонала от дистанция, Стериакис с мъка изби кълбото, но то попадна в Кешерю и той се разписа на празна врата за 2:1.
В 37-ата минута се стигна до трети гол във вратата на Славия. Клаудиу Кешерю асистира на Абел Анисе, който с глава покачи аванса на отбора от Разград на две попадения.
В самия край на първата част Узунов стреля опасно от фаул, но Броун изби удара му в корнер.
В първата минута на втората част гостите можеха да намалят изоставането си, но Владислав Узунов стреля неточно пред вратата, пазена от Броун.
В ответната атака Густаво Кампаняро отблизо също не успя да преодолее Антонис Стериакис, който на два пъти се намеси решително.
В 52-ата минута Върджил Мисиджан върна към Вандерсон, който шутира силно от дистанция и изненада Стериакис, вкарвайки четвърто попадение за домакините.
В тази среща официален дебют за столичани направиха новото попълнение Тони Иванов, както и юношата Пламен Петров.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Славчо Шоколаров, Стефан Велков, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Стефан Велев, Владислав Узунов (70-Тони Иванов), Ивайло Димитров, Наско Милев (87-Пламен Петров), Милчо Ангелов