Шести пореден мач без победа в Първа лига

Славия остана във втората осмица

Славия загуби с 0:1 у дома срещу Верея (Стара Загора) в двубой от 24-ия кръг в Първа футболна лига. Поражението остави славистите без победа в шампионата в последните шест мача и сложи край на шансовете им за класиране в първата шестица в елита.
През първата част гостите предимно се бранеха, но не допуснаха сериозни голови положения пред своята врата. Отбраната на старозагорци се пропука най-сериозно в 21-ата минута, когато Абуд Омар проби добре отляво и центрира на предната греда, но ударът на Милчо Ангелов беше блокиран.
До края на първата част далечни удари на Стефан Велев от домакините, както и на Здравко Илиев от Верея не попаднаха в целта.
През второто полувреме "белите" опитаха да притиснат още повече състава на Верея. В 59-ата минута Момчил Цветанов изведе Галин Иванов на скорост в наказателното поле на гостите, топката достигна до Стефан Велев, който стреля опасно по земя, но вратарят Пламен Колев парира удара му.
Пет минути след това Венцислав Бенгюзов шутира опасно от дистанция, но Антонис Стериакис отби кълбото в ъглов удар.
В 67-ата минута се стигна до принудителна смята в състава на Славия, защото Абуд Омар беше ударен от съперник и не можа да продължи участието си в срещата след намесата на лекарския екип.
В 79-ата минута Здравко Илиев центрира отдясно и Антон Огнянов, който беше оставен непокрит в наказателното поле, се разписа във вратата, пазена от Стериакис.
Натискът на Славия до края на срещата се оказа безплоден и не доведе до голови положения пред вратата на тима от Стара Загора. В добавеното време влезлият като резерва Владислав Узунов шутира от далечна дистанция, но топката беше отбита в корнер и славистите отново не успяха да спечелят мач от Първа лига.
След второто си поражение през пролетта "белите" са на десето място в класирането с актив от 26 точки. За втори пореден сезон Славия ще играе във втората осмица в шампионата.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Александър Александров, Костадин Велков, Стефан Велков, Абуд Омар (67-Славчо Шоколаров), Янис Карабельов (46-Ивайло Димитров), Стефан Велев, Момчил Цветанов (78-Владислав Узунов), Иван Минчев, Галин Иванов, Милчо Ангелов