Втора поредна победа в Първа лига

Джерия направи дебют на вратата

Славия постигна втори пореден успех в Първа лига. В двубой от 26-ия кръг славистите надиграха с 3:1 у дома състава на Пирин Благоевград и завършват на седмо място редовния сезон.

През първата част головите положения пред двете врати бяха малко, а в 16-ата минута Ивайло Димитров стреля опасно от въздуха, но топката беше отбита от страга на гостите Костов.

След почивката тежкият терен и дъждът не попречиха на "белите" да победят своя противник.

В 51-ата минута Красимир Костов направи двойно спасяване след последователни шутове на Карабельов и Галин Иванов.

Логичното се случи шест минути по-късно, когато Иванов стреля по диагонала след пас на Янис Карабельов, топката се отби в гредата и за първи път се оплете в мрежата на гостите.

Натискът на Славия продължи, но воденият от Златомир Загорчич отбор трябваше да чака до 79-ата минута, за да реализира втория си гол в срещата. Ивайло Димитров с точен удар след асистенция на Владислав Узунов реши крайния изход в мача. Димитров вече има 11 попадения във всички турнири и 8 гола в Първа лига през сезона.

Резултатът стана 3:0 в 88-ата минута, след като Галин Иванов се разписа за втори път в мрежата зад вратаря Костов.

Гостите стигнаха до почетен гол само минута след това, а автор на попадението беше резервата Димитър Благов.

Официален дебют с екипа на Славия направи италианският вратар Емануеле Джерия, който замени контузения по време на загрявката Георги Петков.

В игра се завърна халфът Георги Йомов. Той лекуваше контузия в ръката през последната половин година.

Двубоят на стадион "Васил Левски" започна с минута мълчание в памет на Георги Гугалов.

състав на Славия: Емануеле Джерия, Емил Мартинов, Костадин Велков, Стефан Велков, Димитър Буров (83-Славчо Шоколаров), Янис Карабельов, Галин Иванов, Владислав Узунов, Иван Минчев (70-Стефан Велев), Ивайло Димитров, Цветелин Чунчуков (87-Георги Йомов)

снимки: sportal.bg