Втора грешна стъпка срещу Витоша

Много пропуски и 0:0 на стадион "Васил Левски"

Славия за втори път се препъна срещу аутсайдера в елита Витоша Бистрица. В двубой от 27-ия кръг славистите завършиха наравно 0:0 като домакини срещу новака и дебютант в Първа лига. Само преди четири седмици воденият от Златомир Загорчич състав завърши 1:1 на стадиона в Бистрица.

През първата част "белите" очаквано бяха по-активни от своя противник, но направиха куп пропуски пред вратата, пазена от Николай Георгиев.

В 17-ата минута удар на национала Иван Минчев от дистанция мина съвсем близо до лявата греда на вратата на Витоша.

Осем минути след това отново Минчев с глава стреля опасно след центриране отляво на Ивайло Димитров. В 29-ата минута техничен удар на Иван Минчев от фаул беше париран от вратаря на гостите.

В 31-ата минута Петко Цанков отблизо пропусна единственото чисто положение пред вратата на Антонис Стериакис.

Три минути по-късно Ивайло Димитров остана на стрелкова позиция в наказателното поле, но шутът му беше неточен.

В 42-ата минута Стефан Велев би коварно от фаул към вратата на бистричани, но вратарят Георгиев отби топката в корнер.

След почивката натискът към вратата на Витоша се засили, а влезлият като резерва Георги Йомов определено раздвижи играта в предни позиции.

В 58-ата минута Йомов шутира опасно, но топката мина на сантиметри от дясната греда, а четири минути след това гол за Славия беше отменен заради нарушение срещу стража Георгиев.

Четвърт час преди края отново Георги Йомов би към вратата на "зелените", но топката се отклони в страничната греда.

Следващото положение за гол се откри пред Галин Иванов, който беше намерен от Йомов в наказателното поле, но не успя да прати топката в мрежата в 83-ата минута.

Само три минути след това опитният Даниел Пеев от гостите получи два бързи жълти картона и беше отстранен от игра заради невъздържано поведение срещу главния съдия Петър Костадинов.

Натискът на "белите" до края не даде желания резултат и двата отбора направиха равенство 0:0, след като нов удар на Галин Иванов от фаул не намери целта.

Славия има актив от 33 точки на първото място в група "А" на втората осмица.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Емил Мартинов, Стефан Велков, Костадин Велков, Димитър Буров, Стефан Велев, Янис Карабельов (77-Славчо Шоколаров), Иван Минчев (67-Милчо Ангелов), Ивайло Димитров, Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (54-Георги Йомов)