Втори пореден равен резултат

Капитанът Емил Мартинов се контузи в последните минути

Славия направи второ последователно равенство в група "А" на втората осмица в Първа лига. В среща от 28-ия кръг "белите" завършиха наравно 1:1 у дома с Черно море. Двубоят ще се запомни с контузията на капитана Емил Мартинов, който напусна принудително игра броени минути преди последния съдийски сигнал на рефера Никола Попов.

В деня, в който дойде новината за започването на ремонт на терена на стадион "Славия", славистите изиграха колеблив мач срещу "моряците", които остават след "белите" във временното класиране.

Отборът от Варна първи нанесе удар през първата част, когато Славия не успя да наложи своя стил с бързи топки по крилата. В 22-ата минута юношата на "белите" Радослав Василев с глава откри резултата след центриране отляво на Канонго.

До края на първата част гостите бяха по-организирани в средата на терена, но не достигнаха до нови голови положения.

В 40-ата минута опасен удар на Милчо Ангелов беше отбит в корнер от вратаря Макенджиев.

След почивката славистите бяха значително по-активни. В 61-ата минута се стигна до заслужено изравняване. Галин Иванов стреля силно от фаул и топката се озова в мрежата на Черно море.

Малко след това Стефан Велков не се възползва от груба грешка на Макенджиев и би в аут.

Oпити за гол на Мартин Минчев и Радослав Василев от гостите бяха неточни.

В последните секунди на редовното време капитанът Емил Мартинов се контузи и напусна принудително игра, а повече подробности около състоянието му ще има в близките дни.

След това равенство "белите" остават на първо място в група "А" с актив от 34 точки.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Емил Мартинов, Стефан Велков, Костадин Велков, Димитър Буров, Янис Карабельов, Владислав Узунов (58-Славчо Шоколаров), Иван Минчев (58-Георги Йомов), Галин Иванов, Ивайло Димитров (86-Цветелин Чунчуков), Милчо Ангелов