Минимално поражение в първия полуфинал

Славия отстъпи с минималното 1:2 като гост срещу Ботев (Пловдив) в първи полуфинален мач в турнира за купата на България, който се игра на връх 105-ата годишнина от основаването на клуба.
Домакините, които са настоящите носители на трофея, започнаха по-активно и още в първата минута се наложи Антонис Стериакис да спасява удар на Жоао Пауло. Само четири минути след това отново гръцкият страж се намеси решително и спаси опасен удар на бившия играч на "белите" Дуде Ндонгала.
Пловдивчани поведоха в резултата в 18-ата минута, след като Стефан Велков върна слабо към Стериакис и Пауло открадна топката и я прати във вратата на Славия.
Само пет минути по-късно Тодор Неделев центрира към Ндонгала и последният с глава вкара втория гол във вратата зад Стериакис.
Славистите обаче не се отчаяха и дебнеха всеки удобен момент за контраатака. В 31-ата минута Галин Иванов подаде на Иван Минчев, който след като преодоля Лъчезар Балтанов с точен удар от дистанция намали резултата за 2:1. До почивката и двата съперника не създадоха опасни положения.
Втората част започна с няколко минути закъснение, заради хореографията на феновете на Ботев Пловдив.
В 49-ата минута Иван Минчев стреля опасно от фаул, но изпрати коженото кълбо над вратата. Две минути по-късно Жоао Пауло излезе на удобна позиция, прехвърли Стериакис, но Стефан Велков изчисти топката на метър през голлинията. "Канарчетата" продължиха да нападат повече, но "белите" се бранеха организирано.
В 84-ата минута резервата Стивън Петков вкара гол, който бе отменен от съдията заради засада. Феновете на Ботев побесняха, счупиха предпазната ограда, а някои от тях дори опитаха да нахлуят на терена. Играта беше спряна за няколко минути, а полицаите и частните охранители не позволиха да се стигне до сериозни ексцесии.
В 87-ата минута влезлият от резервната скамейка Цветелин Чунчуков напредна в наказателното поле, но не успя да подаде добре или да стреля към вратата, пазена от Иван Чворович.
Дълбоко в продължението Ивайло Димитров проби отляво и подаде към Галин Иванов, но ударът му от наказателното поле мина покрай вратата.
Реваншът между двата отбора е на 24 април на стадион "Васил Левски".
ПФК Славия благодари на многобройните си фенове, които изпълниха сектора за гости и подкрепиха отбора в един от най-важните мачове през сезона.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Костадин Велков, Стефан Велков, Абуд Омар, Андреа Христов, Стефан Велев, Иван Минчев (67-Славчо Шоколаров), Галин Иванов (90+6 Владислав Узунов), Янис Карабельов, Георги Йомов (54-Цветелин Чунчуков), Ивайло Димитров

снимки: sportal.bg