Категоричен успех над Пирин

Славия спечели с разгромното 5:2 като гост срещу Пирин в Благоевград в среща от 29-ия кръг в Първа лига. С два гола се отличи Ивайло Димитров, а старши треньорът Златомир Загорчич беше ударен от бутилка през втората част.

Преди почивката двата отбора размениха ситуации в наказателните полета, като близо до гола във вратата на "орлетата" беше Галин Иванов.

Стигна се до 24-ата минута, когато Цветелин Чунчуков беше фаулиран от Чапов в наказателното поле и Димитров реализира отсъдената дузпа.

Малко преди края на първото полувреме Димитър Буров се контузи и беше заменен принудително от Янис Карабельов.

В седмата минута на втората част главният съдия Драгомир Драганов отсъди пресилена дузпа за домакините, въпреки че Стефан Велев не посегна към краката на Преслав Йорданов. Конър Хендерсън беше точен от бялата точка за 1:1.

Само шест минути след това Галин Иванов шутира от дистанция и топката влезе изключително красиво в горния ляв ъгъл на вратата на "орлетата".

В средата на втората част привърженик на "зелените" от трибуните удари с бутилка старши треньора Загорчич, който падна на край страничната линия. Играта беше спряна за повече от пет минути, а сръбският специалист получи лекарска помощ и продължи да води отбора от резервната скамейка.

Пирин отново се добра до равенството. Този път в 85-ата минута точен беше Флорент Боджадж, възползвал се от колективна грешка в "бялата" отбрана.

В последните минути Славия нанесе решителния си удар. В 89-ата минута Андреа Христов вкара гол с глава след центриране от корнер на Галин Иванов.

Във втората минута на добавеното време резервата Наско Милев се възползва от груба грешка в защитата на домакините и също се разписа във вратата зад Георги Георгиев.

След още три минути Ивайло Димитров отбеляза за втори път в двубоя след бърза контра за крайното 5:2.

След този ценен успех славистите имат актив от 37 точки на първото място в група "А" на втората осмица в Първа лига.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Костадин Велков, Андреа Христов, Стефан Велков, Димитър Буров (37-Янис Карабельов), Стефан Велев, Владислав Узунов, Иван Минчев, Галин Иванов, Ивайло Димитров (90+6 Момчил Цветанов), Цветелин Чунчуков (75-Наско Милев)