Славистите ще участват в плейофите за Лига Европа

Славия ще участва в баражите за класиране в Лига Европа. Това стана ясно след победата на "белите" с 2:1 при гостуването на Витоша в среща от 30-ия кръг в Първа професионална лига.

В 12-ата минута на двубоя в Бистрица славистите вече имаха аванс. Галин Иванов изведе Ивайло Димитров на голова позиция и реализатор номер 1 на отбора през настоящия сезон не сбърка за 1:0. Димитров има 11 попадения за първенство и общо 14 във всички турнири през кампанията.

Две минути по-късно удар на Галин Иванов беше спасен от вратаря на символичните домакини Николай Георгиев.

До края на първата част Славия контролираше умело събитията на терена, а един път капитанът Георги Петков се намеси след удар на Стефан Христов.

След почивката "белите" отново бяха по-активни и в 53-ата минута логичното отново се случи. Галин Иванов беше изведен от Костадин Велков в наказателното поле. Крилото опита да продължи топката към Димитров, а защитата на Витоша не изчисти добре топката и тя се върна към Иванов, който с лекота реализира за 2:0.

В последвалите минути Ивайло Димитров на два пъти и Иван Минчев пропуснаха да реализират нов гол във вратата на домакините.

В 84-ата минута оставеният непокрит в наказателното поле Орлин Старокин отблизо вкара почетния гол в полза на отбора от Бистрица.

След тази победа Славия има актив от 40 точки на първо място в група "А" на втората осмица в Първа лига. Следващият противник на възпитаниците на Златомир Загорчич е съставът на Черно море.

състав на Славия: Георги Петков, Костадин Велков, Андреа Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Стефан Велев (70-Славчо Шоколаров), Янис Карабельов, Иван Минчев, Галин Иванов (58-Момчил Цветанов) Ивайло Димитров, Цветелин Чунчуков (77-Георги Йомов)