Нов успех над Пирин

Славия постигна третата си победа срещу Пирин Благоевград през сезона в Първа лига. В двубой от 32-ия кръг славистите надиграха с 2:1 "зелените" и заемат първото място в крайното класиране в група "А" на втората осмица в елита. Воденият от старши треньора Златомир Загорчич състав има актив от 43 точки. В първия кръг на елиминациите за класиране в Лига Европа "белите" ще играят срещу пловдивския Локомотив.

Преди почивката капитанът Емил Мартинов отново се контузи и беше заменен принудително в 23-ата минута от Янис Карабельов, а подробности около неговото състояние ще има в близките дни.
"Белите" държаха инициативата в двубоя, а на два пъти отблизо пропусна да се разпише Момчил Цветанов. Страничната греда спаси "зелените" от гол след опасен шут на Милчо Ангелов, а в края на полувремето още един път път нападателят не успя да вкара гол във вратата, пазена от Красимир Костов.
Единствената опасност пред вратата на Ивайло Василев дойде в 28-ата минута, когато Радослав Кирилов стреля, но младият страж се справи с опасността.
В 52-ата минута се стигна до изключително красив гол в полза на домакините. Георги Йомов подаде технично към Милчо Ангелов, който красиво от движение реализира първото попадение във вратата на отбора от Благоевград.
Само две минути след това Андреа Христов изби от голлинията удар на Тодор Траянов.
Превъзходството на "белите" продължи и в 66-ата минута Йомов също пропусна да се разпише във вратата на "орлетата".
Три минути по-късно резервата Тони Иванов беше изведен сам пред почти празната врата на гостите, но шутът му не намери целта.
В 80-ата минута пак Иванов не можа да се разпише след пробив и пас на Момчил Цветанов.
Седем минути след това Цветанов за пореден път проби отляво и Иванов този път не сбърка за 2:0 в полза на Славия. Това е първият гол за младия халф с екипа на "белите" в елита.
В добавеното време на срещата Флорент Боджадж с глава след центриране от корнер на Конър Хендерсън реализира почетния гол в полза на отбора от Благоевград.

Юношата на клуба Ивайло Василев е общо шестият вратар, който играе през настоящия сезон с екипа на Славия.

състав на  Славия: Ивайло Василев, Славчо Шоколаров, Андреа Христов, Стефан Велков, Стефан Велев, Емил Мартинов (23-Янис Карабельов), Владислав Узунов, Момчил Цветанов, Наско Милев (65-Тони Иванов), Георги Йомов, Милчо Ангелов