Поражение в първия плейоф за Европа

Славия загуби с 1:3 гостуването си срещу Локомотив в Пловдив в първи мач от плейофите за класиране в Лига Европа.

Двубоят на "Лаута" започна силно за "белите", които поведоха в резултата още във втората минута. Момчил Цветанов центрира и топката достигна до Георги Йомов и той с плътен удар откри резултата.

Домакините достигнаха до равенството в 17-ата минута чрез Димо Бакалов, който технично преодоля Антонис Стериакис.

След почивката удари на Бакалов от домкините и на слависта Владислав Узунов не намериха целта. В 57-ата минута Анте Аралица осъществи пълен обрат в полза на "смърфовете" с техничен фалцов удар в далечния ъгъл на вратата, пазена от младия Стериакис.

В 67-ата минута Димитър Велковски центрира към Веселин Марчев и той с глава реализира третия гол в мрежата на Славия.

До края на мача "белите" опитаха да наложат натиск, но не успяха да намалят пасива си.

Следващият двубой за Славия е на 9 май, като това е финалът за купата на България срещу Левски на националния стадион.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Славчо Шоколаров, Стефан Велков, Андреа Христов, Стефан Велев, Янис Карабельов, Георги Йомов (70-Ивайло Димитров), Иван Минчев, Владислав Узунов (54-Наско Милев) Момчил Цветанов, Милчо Ангелов (82-Цветелин Чунчуков)