Експериментален състав загуби от Локомотив (Пловдив)

Експериментален състав на Славия загуби с 0:3 у дома от Локомотив (Пловдив) в среща-реванш от плейофите за Лига Европа в българския шампионат. "Смърфовете" продължават напред с общ резултат от 6:1 от двата двубоя, между които "белите" спечелиха купата на България.
По време на първата част на срещата на стадион "Васил Левски" феновете на Славия си направиха снимки с купата на страната, спечелена преди четири дни.
В 26-ата минута Парвис Умарбаев даде аванс в полза на гостите с прехвърлящ удар.
В последните секунди преди почивката Владислав Узунов опита да изравни, но вратарят Антони Милина спаси удара му.
В 50-ата минута Буна шутира над вратата на "белите", след като остана сам срещу младия вратар Ивайло Василев.
Четвърт час след това Галин Иванов стреля към вратата на Локомотив, но Милина отново се намеси решително.
В 82-ата минута Симеон Райков центрира от фаул и Янко Ангелов отблизо реализира второто попадение в актива на пловдивчани.
Само три минути след това Милчо Ангелов пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Димитър Велковски срещу Александър Александров.
В даденото от главния съдия Станислав Тодоров продължение Райков изпълни фаул, който изненада младия вратар Василев, топката се удари в напречната греда, върна се и Анте Аралица, който с добавка реализира.
В състава на Славия направи впечатление присъствието на младите Ивайло Василев, Мартин Семерджиев, Филип Кръстев.

състав на Славия: Ивайло Василев, Александър Александров, Андреа Христов (55-Мартин Семерджиев), Стефан Велков, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Владислав Узунов, Галин Иванов (74-Филип Кръстев), Наско Милев, Милчо Ангелов, Цветелин Чунчуков (57-Тони Иванов)