Славия - Локомотив (Пд) 1:0

"Белите" удържат победата с 10 играчи на терена

Славия победи Локомотив(Пд) с 1:0 в мач от 17-ия кръг на "А" група с гол на Саша Симонович в 18-а минута. Двайсет минути преди края Богомил Дяков неспраделвиво бе изгонен и "белите" доиграха мача с играч по-малко. Въпреки тази явна съдийска грешка на страничния съдия Николай Петров от Габрово, който даде съвет на главния рефер Георги Йорданов, също от Габрово, кого да изгони, без да е видял ситуацията, и въпреки други неточности на цялата бригада, Славия победи и укрепи четвъртата си позиция в таблицата.

Освен Дяков с картон (жълт) непрпавилно бе наказан и вратарят Йоардан Господинов. Той не можеше дълго време да изпълни начален удар поради факта, че публикана на пловдивския отбор го замеряше с твърди предмети, а главният съдия вдигна жълт картон за умишлено забавяне. Реферът подмина напрушение на двама бивши "слависти" - Кюмюрджиев и Мечечиев, които незнайно защо се изявиха като "обидени" и през второто полувреме бяха сред най-агресивните играчи на гостите...