Минимална загуба срещу Лудогорец на "Трейс Арена"

Минимална загуба срещу Лудогорец на

Славия загуби с минималното 0:1 срещу Лудогорец в двубоя за Суперкупата на България. На "Трейс Арена" в Стара Загора "белите" се представиха достойно и на моменти играха като равен с равен срещу скъпата селекция на разградския клуб в първото си участие в мача за Суперкупата.
Срещата започна с натиск на шампионите и в осмата минута неточен удар на Клаудиу Кешерю премина покрай вратата, пазена от Антонис Стериакис.
Седем минути след това шут на Марселиньо срещна гредата зад младия гръцки вратар.
В 27-ата минута далечен удар на Галин Иванов  беше спасен от вратаря Ренан.
Само три минути по-късно "зелените" отнеха топката в средата на терена, като останаха сериозни съмнения за нарушение срещу Емил Мартинов. Топката достигна до Марселиньо в наказателното поле, а Кешерю с удар от движение реализира попадение за Лудогорец.
Веднага след това нов шут на Галин Иванов беше избит в корнер от Ренан. При ъгловия удар Андреа Христов беше задържан в наказателното поле, но главният съдия Георги Кабаков подмина претенциите на славистите за дузпа.
В първата минута на второто полувреме отново останаха сериозни съмнения за фаул в наказателното поле срещу Галин Иванов, но Кабаков пак остана безмълвен.
В 55-ата минута удар на Густаво Кампаняро беше отбит от Стериакис.
Шест минути по-късно Стериакис парира нов опит за гол на Върджил Мисиджан. В 63-ата минута гръцкият вратар пак беше последна преграда и пред Вандерсон.
В 69-ата минута отново защитата на Лудогорец блокира шут на Галин Иванов.
В самия край на срещата в Стара Загора славистите изпълниха четири поредни ъглови удара, но се стигна до няколко разбърквания в наказателното поле на Лудогорец.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Александър Александров, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Галин Иванов, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Славчо Шоколаров (68-Владислав Узунов), Момчил Цветанов (87-Филип Кръстев), Милчо Ангелов (75-Ивайло Димитров)

снимки: sportal.bg