Славия елиминира Илвес Тампере

Хайдук (Сплит) очаква "белите" в следващия кръг

Славия се класира за втория квалификационен кръг в Лига Европа. В среща-реванш от първи кръг славистите надделяха с 2:1 у дома срещу Илвес Тампере и продължават напред с общ резултат 3:1 след успех 1:0 в Хелзинки. С два гола в мача в София се отличи Галин Иванов.
"Белите", подкрепяни мощно от своята публика", стояха по-добре на терена на стадион "Васил Левски". Стигна се до 36-ата минута, когато топката достигна до Янис Карабельов, той подаде към Галин Иванов, който технично откри резултата.
До края на първата част Славия контролираше изцяло събитията на терена и не позволи на гостите да създадат нищо опасно пред вратата, пазена от Антонис Стериакис.
След почивката носителите на купата на България отново бяха по-организирани на терена, но в 55-ата минута Илвес изненадващо достигна до изравняване в резултата. Мариус Нубиси беше изпуснат от защитата и с удар по диагонала върна финландците в двубоя.
Попадението не смути "белите" по никакъв начин е те изключително бързо си върнаха преднината. Опитният Галин Иванов се измъкна от защитата на Тампере и с техничен прехвърлящ удар внесе необходимото спокойствие в състава, воден от Златомир Загорчич.
 В оставащия половин час до края гостите имат късмет, че не допуснаха повече голове във вратата си.
Пропуски пред вратата на Илвес Тампере направиха Георги Йомов, Владислав Узунов и на два пъти Милчо Ангелов, но това не попречи "белите" да отстранят своя противник.
Антонис Стериакис нямаше много работа в минутите до последния съдийски сигнал, като единствено трябваше да се намеси при няколко центрирания в наказателното поле.
Официален дебют с бялата фланелка в европейските клубни турнири направи юношата на клуба Филип Кръстев, който се появи на терена като резерва в добавеното време на двубоя на стадион "Васил Левски.
Във втория квалификационен кръг на Лига Европа славистите ще се изправят срещу хърватския гранд Хайдук (Сплит). Първият двубой между двата отбора е на 26 юли от 21.00 часа на стадион "Полюд".

състав на Славия: Антонис Стериакис, Александър Александров, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Галин Иванов (90+2 Филип Кръстев), Георги Йомов (67-Славчо Шоколаров), Момчил Цветанов (84-Владислав Узунов), Милчо Ангелов

снимки: spotal.bg