Минимално поражение в Сплит

Сериозни пропуски лишиха Славия от по-добър резултат срещу Хайдук

Славия загуби минимално с 0:1 при гостуването си срещу Хайдук в Сплит в първа среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа.
Пред над 26 хиляди зрители на стадион "Полюд", между които и над 60 "бели" запалянковци, възпитаниците на старши треньора Златомир Загорчич започнаха изключително силно и направиха няколко сериозни пропуска.
В четвъртата минута Владислав Узунов изведе Галин Инанов на голова позиция, но атакуващият халф стреля неточно от чиста позиция.
В 16-ата минута Иванов проби в наказателното поле и топката достигна до Момчил Цветанов, но той стреля право в тялото на вратаря Посавец от съвсем близка дистанция.
Малко по-късно Георги Петков спаси опасен удар на Анте Палаверса.
Третата отлична възможност за Славия дойде три минути преди края на първата част. Владислав Узунов беше изведен на стрелкова позиция, но ударът му беше избит в гредата от стража Йосип Посавец.
След почивката славистите си прибраха плътно в своята половина. В 50-ата минута при бърза контра Милчо Ангелов беше изведен на добра позиция пред наказателното поле, но нападателят се засуети и не успя да подаде точно към влизащия на скорост към вратата Галин Иванов.
Най-доброто положение за Хайдук дойде след ъглов удар в 67-ата минута, когато капитанът Нижич стреля с глава от близка дистанция, но Петков отново запази вратата си "суха".
В 79-ата минута падна единственото попадение. В негов автор се превърна резервата Ахмед Саид, който се възползва от поредното разбъркване в наказателното поле на Славия след корнер и от близка дистанция прати топката в мрежата на "белите".
След това натискът на домакините продължи. В 83-ата минута Александър Александров получи втори жълт картон заради нарушение в центъра на терена.
Минута преди края на редовното време Георги Петков се отличи с поредно добро спасяване след удар отблизо на Чакташ.
Това е първо поражение за Славия в тазгодишното издание на Лига Европа, а шансовете за краен успех пред "белите" остават. Реваншът между двата отбора е на 2 август от 19.00 часа на стадион "Васил Левски".

състав на Славия: Георги Петков, Сашо Александров, Александър Станиславлевич, Андреа Христов, Димитър Велковски, Емил Мартинов, Владислав Узунов, Янис Карабельов, Галин Иванов (90+4-Георги Йомов), Момчил Цветанов (70-Славчо Шоколаров), Милчо Ангелов (86-Цветелин Чунчуков)

снимка: официален сайт на Хайдук Сплит