Драматично поражение на "Българска армия"

Драматично поражение на

Славия загуби драматично с 1:2 като гост срещу ЦСКА-София в двубой от четвъртия кръг в Първа професионална лига.
Славистите можеха да открият резултата още във втората минута на срещата, когато Милчо Ангелов излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Черниаускас, след като беше леко бутнат в гърба от Николай Бодуров.
В следващите минути "червените" опитаха да натиснат, но без да създават чисти какви положения пред вратата, пазена от Антонис Стериакис.
След точно 20 минути игра Георги Йомов се контузи и беше заменен принудително от Славчо Шоколаров.
В 36-ата минута "армейците" получиха право да изпълнят фаул за нарушение срещу Десподов. Потърпевшият стреля опасно, Стериакис чукна топката, тя се отби в десния страничен стълб и след това в гърба му, отново в гредата и се върна в ръцете на стража.
В третата минута на допълнителното време на първата част домакините щастливо поведоха в резултата. Кирил Десподов центрира към Мауридес и бразилецът реализира с глава във вратата на "белите".
След почивката играта беше равностойна, като се стигна до 67-ата минута. Димитър Велковски центрира от фаул и Янис Карабельов с глава отблизо реализира за 1:1.
ЦСКА-София опита да организира нов натиск и в 75-ата минута Кирил Десподов шутира опасно, но Стериакис беше на мястото си и се справи с опасността. Славистите играха спокойно при последвалите атаки на "червените" и можеха да си тръгнат от стадион "Българска армия" поне с една точка.
Стигна се до последната минута на редовното време, когато Кирил Десподов центрира към Мауридес и нападателят с глава реализира втория гол във вратата на "белите".

състав на Славия: Антонис Стериакис, Александър Александров, Александър Станисавлевич, Андреа Христов, Димитър Велковски, Владислав Узунов (59-Кристиян Пешов), Милен Гамаков, Галин Иванов, Георги Йомов (21-Славчо Шоколаров), Янис Карабельов, Милчо Ангелов

снимка: Булфото